Badania USG
Zadzwoń pod numer 730 709 739 i umów wizytę.
specjalista radiodiagnostyki
przyjmuje:
- śr. od 15:00-17:00
Zapraszamy do naszego gabinetu: 81-361 Gdynia, ul. Mściwoja 10/3.
Badania USG to bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej stosowana w profilaktyce i ocenie medycznej narządów wewnętrznych:
- USG jamy brzusznej
- USG tarczycy
- USG piersi
- USG prostaty / transrektalne prostaty
- USG ślinianek
- USG ścięgna
- USG torbieli dołu podkolanowego
- USG węzłów chłonnych
- USG dopplerowskie wszystkich tętnic i żył
- USG stawów
- USG oczodołu
- USG przetok okołoodbytniczych
- możliwość wykonania biopsji aspiracyjnej (BAC)
Badanie USG jamy brzusznej osoby dorosłej
W dniu badania USG jamy brzusznej można zjeść lekkie śniadanie (nie spożywać jaj, potraw smażonych i czekolady). Jeżeli badanie jamy brzusznej jest przeprowadzane w godzinach popołudniowych, nie należy niczego jeść cztery godziny przed badaniem. Godzinę przed badaniem USG należy oddać mocz, a następnie wypić trzy szklanki wody niegazowanej, aby wypełnić pęcherz moczowy (powinno się odczuwać lekkie parcie). Przed badaniem USG jamy brzusznej niewskazane jest picie soków owocowych, kawy i słodkiej herbaty. W przypadku wzdęć wskazane jest zażycie Espumisanu albo Ulgixu, albo Espumaxu.
Przezodbytnicze badanie USG gruczołu krokowego
Badanie USG gruczołu krokowego wykonuje się przy pustym pęcherzu moczowym. W przypadku tendencji osoby badanej do zaparć wskazane jest wykonanie przez pacjenta wlewki doodbytniczej w celu wypróżnienia. Wlewkę można kupić w aptece. Nie trzeba się obawiać ani czuć skrępowanym – badanie nie boli, a nasz lekarz wykonuje tego typu badania codziennie.
Pacjent powinien przygotować się do wizyty, zabierając ze sobą wyniki badań krwi, moczu, USG, rezonansu magnetycznego (MRI) itp. – jeśli były wcześniej wykonywane.
Należy zabrać ze sobą ostatnio stosowane leki lub spisać ich nazwy. Warto przygotować sobie notatki, jak często i od jakiego czasu występują zaburzenia.
Im więcej informacji otrzyma lekarz, tym łatwiej postawi diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie.